Nebezpečné potraviny aneb Víte, co jíte?

10. listopadu 2009 v 16:10 |  ► Jídlo a pití
Smažené hranolky, oříšky, víno... Ovoce je zdravé a brambůrky škodí... Tak takhle jednoduché to rozhodně není! Dokonce i potraviny, které nám leckterý odborník na zdravou výživu doporučí, mohu organismu škodit...

1. BAMBUSOVÉ VÝHONKY
Bambusové výhonky by se neměly jíst syrové. Obsahují glykosid kyseliny kyanovodíkové, který se trávením může změnit v jed!

2. RYBY
Kvůli znečištěnému vodstvu mohou ryby obsahovat nebezpečné látky, jako je dioxin, DDT apod. Přílišná konzumace ryb může způsobovat nevolnost, nervové poškození a halucinace.

3. GRILOVANÉ MASO
Když tuk z masa kape na rozpálené dřevěné uhlí, začínají se uvolňovat polycyklické sloučeniny aromatů. Ty se trávicím traktem mohou dostat do ledvin a jater. Hrozí nebezpeční vzniku nádoru. Proto je lepší grilovat na alobalu.

4. SÝR
Spousta druhů sýra (čedar, ementál, hermelín) obsahuje tyramin. Ten může představovat nebezpečí pro osoby trpící Parkinsovou chorobou. Sýry vyrobené z čerstvého mléka mohou zase obsahovat smrtelnou listerii.

5. ČERSTVÉ MLÉKO
Doporučuje se před konzumací trošku ohřát. Ale pozor! Ne na příliš vysokou teplotu. Jinak mohou vznikat látky, které mohou být i rakovinotvorné.

6. SÓJA
Lidé alergičtí na mléko, ořechy, rýži, brambory mohou reagovat alergicky také na sóju. Ve větším množství navíc způsobuje neplodnost.

7. ANGREŠT
Obsahuje kyselinu glyoxylovou. Při konzumaci syrového angreštu může dojít k její oxidaci a případné otravě.

8. JALOVEC
Pozor by si měly dávat hlavně těhotné ženy. Toto koření může způsobit krvácení.

9. NADMĚRNÉ PITÍ VODY
Člověk, který to přežene s pitím vody, vypadá jako opilý. Příliš velké množství vody může způsobit otok mozku a znamenat smrt!

10. VITAMINY
Jejich nadměrná konzumace tělu škodí. Například příliš velké množství vitaminu A vede k bolestem hlavy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama